Obróbka Strumieniowo-Ścierna

Piaskowanie

Piaskowanie, w największym skrócie, to technologia pozwalająca na oczyszczenie i modelowanie powierzchni metalowych. Piaskowanie polega na obróbce materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza. Powierzchnia metalu po piaskowaniu jest oczyszczona, odtłuszczona, równa i minimalnie szorstka, co stanowi idealne przygotowanie do malowania. Piaskowanie konstrukcji stalowych, felg, elementów karoserii, bram i ogrodzeń, jest integralnym etapem ich przygotowania do malowania proszkowego czy tradycyjnego. Piaskowanie pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni, włącznie z trudno dostępnymi miejscami.
Posiadamy zaplecze technologiczne i wyposażenie pozwalające na piaskowanie małych i dużych elementów ze stali, aluminium czy metali kolorowych. Dzięki naszej technologii piaskowania możemy oczyścić elementy o wymiarach nawet do 12 metrów. Jeżeli szukasz fachowej firmy, wykonującej usługi piaskowania na terenie województwa podkarpackiego i całej Polski, to zapraszamy do kontaktu.

Piaskowanie felg

Felgi samochodowe narażone są na oddziaływanie szeregu negatywnych czynników zewnętrznych. Uderzenia w krawężnik czy wyboje, błoto, śnieg i inne zanieczyszczenia to tylko kilka z nich. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie felg, możemy poddać je renowacji. Piaskowanie felg to jeden z najistotniejszych etapów renowacji felg stalowych i aluminiowych. Piaskowanie felg pozwala na usunięcie z ich powierzchni wszelkich mikro uszkodzeń czy śladów korozji. Piaskowanie felgi sprawia, że nałożona w kolejnym etapie farba proszkowa pokrywa jej powierzchnię w 100%. Tylko odpowiednie przygotowanie felg stalowych czy aluminiowych gwarantuje nam, że efekty renowacji utrzymają się przez długie lata. Cena piaskowania felg zależna jest od stopnia ich zużycia i stanu, w jakim się znajdują. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen i terminów, w jakich możemy wykonać piaskowanie i malowanie felg.

Piaskowanie aluminium

W ofercie naszej firmy znajduje się również piaskowanie aluminium. Usługa ta obejmuje zarówno piaskowanie alufelg, jak i innych elementów aluminiowych. Nasza doświadczona kadra posiada wieloletnie doświadczenie i fachową wiedzę. Dzięki temu wiemy, jak odpowiednio przygotować aluminium do piaskowania i jakie materiały ścierne zastosować, aby osiągnąć optymalny efekt.

Piaskowanie ogrodzenia

Technologia piaskowania jest również szeroko stosowana w konserwacji różnego rodzaju, metalowych bram i ogrodzeń. Piaskowanie ogrodzenia pozwala na całkowite usunięcie starej powłoki lakierniczej, korozji i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki piaskowaniu ogrodzenia nowa warstwa farby czy lakieru będzie mogła pokryć je w 100%, zapobiegając tym samym powstawaniu korozji.