Renowacja Felg

Malowanie Proszkowe Felg

Felgi samochodowe to element narażony na ciągły kontakt z wodą, błotem i innymi zanieczyszczeniami, które możemy spotkać na polskich drogach. Po kilku latach użytkowania, nawet dobrej jakości felgi aluminiowe, mogą stracić swój atrakcyjnych wygląd. Najlepszym sposobem na renowację felg jest malowanie proszkowe. 

Dlaczego warto postawić na malowanie proszkowe felg aluminiowych lub stalowych? Przede wszystkim dzięki malowaniu proszkowemu jesteśmy w stanie stworzyć na felgach bardzo trwałą, ochronną warstwę. Malowanie proszkowe felg pozwala na stworzenie warstwy w 100% pokrywającej ich powierzchnię i pozbawionej jakichkolwiek mikroszczelin. Warstwa lakieru chroni felgi stalowe przed korozją, a felgom aluminiowym zapewnia piękny wygląd przez długie lata. Dużym plusem malowania proszkowego alufelg lub felg stalowych jest również możliwość wybrania koloru. Do wyboru mamy ogromną liczbę kolorów z palety RAL, NCS i Pantone. Często sama zmiana koloru felg może całkowicie odmienić wygląd naszego samochodu. Malowanie proszkowe felgi pozwala więc nie tylko na odświeżenie jej wyglądu czy zmianę koloru. Znacznie zwiększa także jej trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne.

Renowacja Felg

Jak dokładnie przebiega renowacja felg w naszej firmie? Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest usunięcie starej warstwy lakieru. Odbywa się to poprzez piaskowanie lub szkiełkowanie felg. Piaskowanie stosujemy przede wszystkim w przypadku felg stalowych, które są twardsze i odporniejsze niż alufelgi. W trakcie renowacji felg aluminiowych możemy skorzystać ze szkiełkowania. Jest to proces bardzo podobny do piaskowania,
podstawową różnicą jest zastąpienie ziaren piasku bardzo małymi szklanymi kulkami. Dzięki temu powierzchnia metalu jest jednolita, a nie poszarpana jak po piaskowaniu.

Kolejnym krokiem odnawiania felg, po kompleksowym oczyszczeniu, jest malowanie proszkowe. Felgi malujemy proszkowo w specjalnej kabinie, dzięki czemu na warstwie farby nie osiadają żadne zanieczyszczenia. Kolor lakieru czy farby proszkowej możemy wybrać z bardzo szerokiej palety barw. Poza kolorem możemy wybrać również stopień połysku lakieru proszkowego na felgach.

Ostatni krok to poddanie farby proszkowej wysokiej temperaturze w specjalnym piecu lakierniczym. Powoduje to stopienie farby proszkowej w szczelną warstwę pokrywającą cały malowany element. Jeśli jesteś zainteresowany odnowieniem felg lub zmianą ich koloru poprzez malowanie proszkowe, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e–mail.

Wybrane Realizacje