Często Zadawane Pytania

Pomoc & FAQs

Często Zadawane Pytania

Malowanie proszkowe posiada szereg zalet, dzięki którym metoda ta ma ogromną przewagę nad tradycyjnym malowaniem na mokro. Malowanie proszkowe pozwala na uzyskanie nawet 100% przyczepności powłoki. Malowane proszkowe konstrukcje czy elementy stalowe są również odporne na korozję i czynniki atmosferyczne. Innowacyjna technologia malowania proszkowego polega na nanoszeniu farby na metalowe elementy i konstrukcje w formie proszku, posiadającego odpowiednie fizykochemiczne właściwości. Nałożona na metal powłoka podlega następnie utwardzeniu w specjalnym piecu.
Technologia malowania proszkowego w naszej firmie nie odbiega od najnowszych rozwiązań stosowanych w tej branży na całym świecie. Zastosowane w naszej malarni proszkowej rozwiązania bazują na:

• Innowacyjnych sposobach przygotowania malowanych proszkowo powierzchni.
• Malowaniu proszkowym metodą elektrostatyczną.
• Utwardzaniu powłoki w zaawansowanej komorze polimeryzacyjnej.

Pozwala to na osiągnięcie trwałej i odpornej powłoki na całej powierzchni malowanego proszkowo elementu.
Malowanie proszkowe daje bardzo dużą swobodę przy wyborze kolorów. Nasza firma oferuje wysokiej jakości lakiery i farby proszkowe w kolorach z palety RAL, NCS oraz Pantone. Używana przez nas technologia pozwala na wybór nie tylko koloru malowania proszkowego, ale również stopnia połysku wraz z efektami powłoki. Niezależnie od tego, czy malujemy proszkowo stal, aluminium czy inne stopy, oferujemy możliwość wyboru koloru z szerokiej palety barw.
Zastanawiasz się, czy malowanie proszkowe jest trwałe? Trwałość powłoki malowanej proszkowo jest jedną z największych zalet tej technologii. To właśnie trwałość oraz przyczepność farb proszkowych odróżnia je od klasycznych farb aplikowanych na mokro. Z czego jednak wynika tak duża odporność farb proszkowych na czynniki zewnętrze? Farba w malowaniu proszkowym nakładana jest metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego na uziemiony element. Dzięki ładunkowi elektrostatycznemu drobinki farby ściśle przylegają do malowanej proszkowo powierzchni. Etapem mającym duży wpływ na to, czy powłoka malowana proszkowo będzie trwała, jest również jej utwardzanie w specjalnym piecu lakierniczym. Malowanie proszkowe odpowiednio przygotowanego elementu sprawia, że jest on odporny na korozję, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i te wynikające z kontaktu z chemikaliami. Trwały jest również kolor i połysk powierzchni malowanych proszkowo. Zachowują one swój wygląd przez długie lata.
Najnowsze Artykuły Aktualizowane Codziennie

Blog

Dowiedz się więcej o obszarach, w których działamy, technikach, które stosujemy i specyfice świadczonych usług. Sprawdź branżowe artykuły autorstwa naszego zespołu!