Ochrona klientów za pomocą farby antybakteryjnej powłoki proszkowej do mebli ogrodowych

farby antybakteryjnej

Ochrona klientów za pomocą farby antybakteryjnej powłoki proszkowej do mebli ogrodowych

Dużo mówimy o technologii powlekania proszkowego, ale czy wiesz, że istnieją dodatki do powlekania, które zapewniają ochronę antybakteryjną? Ta technologia opracowana dla zastosowań medycznych jest czymś, co może pomóc właścicielom barów i restauracji chronić ich kochających klientów w świetle COVID-19 i innych bardziej typowych sezonowych wirusów.

Wiele osób zaczyna tam wracać. Są podekscytowani, że mogą ponownie odwiedzić swoje ulubione miejsca, ale to nie znaczy, że nie będą kwestionować tego, jak bezpiecznie jest iść na posiłek i pić na patio tego lata.

Ochrona osób wracających do Twojego lokalu jest dla Ciebie absolutnym priorytetem. Poza przestrzeganiem protokołu społecznego zdystansowania się i dbałością o dezynfekcję możecie Państwo dodatkowo chronić swoich klientów, nakładając na meble tarasowe własne farby proszkowe Interpon AM.  – ostatnio zastosowane na 2350 klamkach w klinice w Abu Dhabi – zawierają ochronę antybakteryjną BioCote®. Współczynnik bezpieczeństwa jest oczywiście najważniejszy, ale zyskujecie Państwo również takie korzyści jak zwiększona trwałość i trwałe wykończenie takich jak mebli tarasowych, kliniki, przebieralnie, szkoły, a także transport publiczny.

Dowiedzmy się trochę więcej o antybakteryjnych powłokach proszkowych!

Jak działa antybakteryjna powłoka proszkowa?

Te opatentowane powłoki proszkowe są pokryte antybakteryjnymi jonami srebra, które pomagają chronić powierzchnię przed niepożądanym rozwojem bakterii i szkodliwych mikroorganizmów.

 Od setek lat wiadomo, że srebro ma właściwości antybakteryjne. Nie jest tajemnicą, dlaczego właśnie srebro jest tak skuteczne w zabijaniu szkodliwych organizmów, ale niedawne badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Arkansas wykazały, że jony srebra powodują oddzielanie się parzystych pasm DNA w szkodliwych bakteriach i osłabianie wiązań między DNA a białkiem.

Nieznana część badania jest dokładnie, dlaczego srebro jest w stanie to osiągnąć, ale jedno wiemy, że może to zmniejszyć rozprzestrzenianie się niebezpiecznych wirusów i bakterii na powierzchniach.

 

Korzyści płynące z wyboru antybakteryjnej farby proszkowej do mebli wewnętrznych lub zewnętrznych w twojej firmie

Farby proszkowe poddane działaniu środków przeciwdrobnoustrojowych są powszechnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Pomyśl o schowkach i
wyposażeniu placów zabaw w szkołach, klamkach i siedzeniach w autobusach i metrze, o sprzęcie medycznym i barierkach w placówkach medycznych i innych.

Firmy, które tworzą powyższe pozycje, rozumieją korzyści płynące z zastosowania tych powłok w swoim sektorze, ale zobaczmy, jak może to przynieść bezpośrednie korzyści Twojej restauracji lub barze w tym sezonie.

 • Dodatek antybakteryjny może być dodany do praktycznie każdej powłoki proszkowej. 
 • Szkodliwe mikroorganizmy nie mogą żyć na powlekanych powierzchniach, co pomaga zapobiegać        rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii.
 • Powłoki utrzymują długotrwałe wykończenie.
 • Odporność na trudne warunki atmosferyczne i wydłużenie żywotności.
 • Zachowanie koloru jest utrzymywane przez cały czas i jest wysoce odporne na promieniowanie UV.
 • Dostępne w pełnej gamie kolorów, faktur i połysków, aby dopasować się do wystroju i ogólnej estetyki Twojej restauracji lub przestrzeni biznesowej.
 • Proszki i procesy powlekania są bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone niż inne metody, które nie zapewniają korzyści antybakteryjnych.

W innych miejscach właściciele restauracji i barów mogą stosować antybakteryjną powłokę proszkową

Oprócz zastosowania antybakteryjnej farby proszkowej na zewnętrznych meblach tarasowych, w celu ochrony klientów i pracowników, w Twojej restauracji możesz mieć także inne obszary o wysokim stopniu przyczepności, malowane proszkowo. Armatura, meble i wyposażenie oferują możliwości nie tylko ochrony gości, ale również koordynacji przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych, aby spełnić wymagania projektu Twojej marki.  Obszary te obejmują, ale na pewno nie ograniczają się tylko do nich:

 • Klamki, uchwyty, poręcze
 • Armatura łazienkowa
 • Wyposażenie restauracji
 • Balustrady
 • Ławki
 • Transport publiczny
 
Najważniejsze jest to, że chcesz zrobić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu, kto wchodzi do Twojej restauracji. Ludzie są gotowi się wycofać, ale martwią się również o swoje bezpieczeństwo.
 
Chcą cieszyć się posiłkiem w piękny letni wieczór z przyjaciółmi i rodziną, ale wielu z nich obawia się powrotu do domu. To, co możesz zrobić, to zapewnić spokój ducha, czyniąc swój lokal jak najbezpieczniejszym dla każdego, kto przejdzie przez drzwi.
 
Nasz zespół ekspertów z METKOS pomoże Ci odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące malowania proszkowego mebli w Twoim barze lub restauracji na patio z powłokami antybakteryjnymi. Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem (+48) 503 545 956 lub poproś o wycenę na adres e-mail: lakiernia(at)metkos.pl.