Czy malowanie proszkowe potrzebuje podkładu?

malowanie proszkowe

Czy malowanie proszkowe wymaga podkładu?

Producenci przemysłowi, budowniczowie i konsumenci wymagają produktów metalowych, które zachowują swój wygląd. W zależności od zastosowania niektóre rodzaje metali mogą ulegać degradacji, gdy są wystawione na działanie czynników zewnętrznych. Jednakże, usługi malowania proszkowego pomagają zablokować wilgoć, sole i oleje przed ingerencją w powierzchnię.

Proces malowania proszkowego wymaga dbałości o szczegóły, a najmniejszy błąd w obliczeniach może wpłynąć na ogólną jakość wykończenia metalu. Użycie podkładu jest jednym ze sposobów, w jaki profesjonaliści od malowania proszkowego zapewniają długoterminową wydajność powłoki proszkowej Twojego produktu.

Cel podkładów do malowania proszkowego

Podkłady są skuteczne w przygotowaniu metali do instalacji zewnętrznych i środowisk wodnych. Upewniając się, że farba proszkowa wiąże się ze stalą, żelazem, produktami aluminiowymi i innymi, pomaga zwalczać korozję. Jeśli powierzchnie metalowe będą narażone na wysoki poziom wilgotności, środowiska korozyjnego lub potencjalne zarysowania, porozmawiaj z firmą, która ma doświadczenie w użyciu podkładów w celu zapewnienia długoterminowej trwałości.

Firma “METKOS” stosuje na produktach stalowych podkład bogaty w cynk. Cynk ten jest podobny w swojej naturze do cynkowania. Jeśli podczas użytkowania powłoka proszkowa zostanie porysowana, cynk będzie działał jako warstwa ofiarna i zapobiegnie wkradaniu się korozji pod powłokę proszkową. Na produktach aluminiowych, Firma “METKOS” używa podkładu bezcynkowego, który jest epoksydowy, ponieważ cynk jest w rzeczywistości szkodliwy dla aluminium.

Oba podkłady zapobiegają korozji przed wkradaniem się pod powłokę proszkową i osłabiają wiązanie pomiędzy metalowym podłożem a powłoką proszkową.

Korzyści z używania podkładów przed malowaniem proszkowym

W Firmie “METKOS”, do usług malowania proszkowego można dodać podkłady bogate w cynk lub bez cynku. Po śrutowaniu powierzchni metalowych podkłady mogą być stosowane w celu uzyskania następujących korzyści:

  • Podkłady i proszki spowalniają szybkość utleniania.
  • Aplikacja proszków jest bardziej spójna przy użyciu primerów.
  • Proszki mogą łatwiej pokryć się z metalowymi krawędziami.

Czy malowanie proszkowe rzeczywiście wymaga podkładu? Odpowiedź na to pytanie ostatecznie zależy od zadania. Metale podatne na rdzę, takie jak żelazo i stal mogą skorzystać z dodatkowych środków ostrożności, aby zapewnić, że produkty będą odporne na korozję.

Już dziś poproś o ofertę na usługe malowanie proszkowe

Doświadczony zespół w Firmie “METKOS” pomoże Ci podjąć właściwą decyzję dla Twoich potrzeb w zakresie malowania proszkowego. Możemy udzielić rekomendacji po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami dotyczącymi wydajności i wyglądu produktu.

Aby uzyskać ofertę na nasze usługi, wypełnij nasz formularz kontaktowy już dziś.